Ганна Максимчук

Молодий український дизайнер, стиліст, художник, фотограф, яка все своє життя пов’язала із творчістю у всіх її проявах.

Саме тому її колекція «Містична емоція» є синергією професіоналізму та любові до України. Своєю колекцією і чи не новому напряму у сфері моди, де поєднується один із старовинних оберегів українського народу – хустка та сучасні тканини, долучається до спільної мети всіх українців – виховання любові і поваги до рідного краю, до народних традицій, звичаїв.

logo

Хустка, яка є головним елементом колекції «Містична емоція» - є символом прихильності,любові, вірності, оберегом і важливим ритуальним предметом.

Це невід'ємна частина української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов'язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління, і була невід'ємним атрибутом на весільному обряді.

Хустина виконували багато важливих функцій: на спеченому в хатній печі хлібі захищала від черствості, на дитячій колисці — від вітру й лихого ока. Важливу роль відігравала хустина у побуті козацької старшини. Нею пишалися, дорожили, вона була своєрідною прикрасою та виявом добробуту власника. Коли йшов хлопець на війну, дівчина дарувала милому хустину на знак любові та вірності. У Шевченковій поемі «Хустина» читаємо:

...Випроводжала три поля, три милі,
Прощалися при долині.
Дарувала шиту шовками хустину,
Щоб згадував на чужині...
Ой хустино, хустиночко!
Мережана, шита.
Тільки й слави козацької
— Сіделечко вкрити.

«Маю надію і сподівання на те, що хустка сьогодні знову стане не просто модною деталлю на деякий час, а одним з національних символів-оберегів, який захищає волелюбство та нескореність українських жінок, їхню оспівану вроду та велике серце, де вміщується любов та доброта до кожної людини, та усього світу в цілому».